Pomysły na aktywne ferie dla dzieci w górach

Wszystkie dzieci bez wyjątku czekają na ferie zimowe – warto wykorzystać ten czas, żeby spędzić go aktywnie całą rodziną. Południowa Polska, a w szczególności Beskid Sądecki to idealne miejsce na organizację zimowego wypoczynku. Jednym z doskonałych miejsc, gdzie można udać się z dziećmi są Jaworki. Ta urokliwa miejscowość oferuje mnóstwo form rozrywki w swojej najbliższej okolicy – pozwoli to na świetną zabawę bez tracenia czasu na długie dojazdy. Apartament Grajcarek jest w pełni dostosowany do potrzeb całej rodziny. Do dyspozycji gości z najmłodszymi pociechami są takie udogodnienia jak fotelik do karmienia czy też rozkładane łóżeczko. 

Przy pięknej pogodzie i sprzyjającym warunkom śniegowym warto wybrać się na kulig tradycyjnymi góralskimi saniami, które mkną przez Jaworki lub Rezerwat Białej Wody. Takiej rozrywki nie trzeba szukać daleko – tylko 500 metrów dzieli Apartament Grajcarek do Stadniny Koni Rajd, która organizuje tę atrakcję. Prędkość oraz bliskość pięknych zwierząt jakimi są konie z pewnością sprawią wiele radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Po zmierzchu kulig w górach nie może odbyć się bez pochodni, które tylko dodają klimatu. Zwieńczeniem całej atrakcji jest ogrzanie się przy ognisku, a także pieczenie kiełbasek. To niezapomniana przygoda, która zapadnie wszystkim w pamięci.

Korzystając z bliskości stoku Arena Narciarska Jaworki-Homole (znajduje się on po drugiej stronie ulicy!) można zaproponować dzieciom udział w lekcjach jazdy na nartach lub snowboardzie. Profesjonalni instruktorzy zadbają o to by pierwsze kroki maluchów na śniegu były świetną zabawą. Apartament Grajcarek posiada własną narciarnię, która wyposażona jest w stojaki na narty oraz suszarkę na obuwie – z powodzeniem można przyjechać ze swoim sprzętem. Ci, którzy go nie mają mogą skorzystać z wypożyczalni na stoku. Dzieci, które mają swoje pierwsze zjazdy za sobą powinny odwiedzić stok Polana Sosny w Niedzicy, która dysponuje specjalną strefą przeznaczoną tylko dla nich, czyli Park Kubusia, gdzie mogą szlifować swoje umiejętności.

Kontakt ze zwierzętami dla każdego dziecka jest niesamowitym przeżyciem. Możliwość pogłaskania ich czy samego przebywania wśród nich to wielka frajda. Stadnina koni Rajd znajduje się zaledwie pół kilometra od Apartamentu Grajcarek, dlatego dobrym pomysłem będzie spacer zakończony wizytą w tym miejscu. Chętni mogą skorzystać z oferty lekcji jazdy konno dla dzieci. Dla tych którzy złapią bakcyla jazdy stadnina przygotowała specjalne karnety na kolejne lekcje. Być może to będzie początek pięknej pasji dziecka.

Pograniczne południowej Polski ze Słowacją obfituje w gorące źródła. Będąc w tej okolicy dobrze jest odwiedzić baseny termalne – dla relaksu oraz zdrowia. Jednymi z bardziej znanych są Termy Chochołowskie, które pełne są atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Na odwiedzających czeka aż 30 basenów oraz beczek z wodą leczniczą. Dostępne są również hydromasaże oraz strefa saun i SPA. Wysoka temperatura wody w basenach zewnętrznych – nawet 38 stopni – sprawia, że kąpiel w nich nawet w najbardziej siarczystego mrozu będzie niezwykle przyjemna. Najmłodsi mogą korzystać z bezpiecznego brodzika oraz wszystkich dostępnych atrakcji.

Dzieci będą zachwycone także wizytą w Białce Tatrzańskiej w aquaparku Terma Bania, która przyciąga mnóstwem atrakcji. Wydzielone są tu specjalne strefy by każdy maluch mógł się bezpiecznie bawić. Wśród dziecięcych zabaw znajdują się zjeżdżalnie, fontanny oraz brodziki z kaskadami wodnymi, a także wodny plac zabaw. Chętnym na dłuższe wycieczki w poszukiwaniu ciepłych źródeł polecamy przejechanie na słowacką stronę do pobliskiego Vrbova (70 kilometrów od Apartamentu Grajcarek) lub Popradu czy też Liptowskiego Mikulasza. Wszędzie czeka na Was mnóstwo wodnych atrakcji oraz strefy relaksu.

Gdzie z dzieckiem na sanki? Oczywiście tam gdzie jest bezpiecznie. Jeśli znudzi się im zjeżdżanie z pobliskich stoków, to kilkadziesiąt kilometrów od Jaworek zlokalizowany jest specjalnie przygotowany tor saneczkowy Ślizgostrada w Muszynie. Tor ma aż 1800 metrów i otoczony jest specjalnymi bandami dla bezpieczeństwa wszystkich z niego korzystającymi. Przed wejściem każdy zostanie wyposażony w specjalne sanki z hamulcem, a na szczyt Ślizgostrady wszyscy wywożeni są pojazdami terenowymi. To ogromna frajda dla każdego członka rodziny.

Ferie zimowe w Pieninach i Beskidzie Sądeckim gwarantują różnorodność atrakcji, które są wprost na wyciągnięcie ręki. Każdy dzień z powodzeniem możemy przeznaczyć na inne aktywności – narty, termy, kuligi, długie spacery czy zjeżdżanie na sankach – zimowisko w Apartamencie Grajcarek w Jaworkach będzie niezapomniane!